Tipy a recepty

 

Upozornění: ve všech zde uváděných receptech používáme čistý práškový extrakt sibiřské chagy Life Organic, který je snadno a bezezbytku rozpustný ve vodě. Při použití prášku z mleté sušené chagy nebo jiných druhů extraktů neručíme za chutný výsledek.

Chcete nezávazně a zdarma vyzkoušet čistý Life Organic extrakt sibiřské chagy? Napište si o vzorek zdarma.

 

Pure Chaga

Nejjednodušším využitím extraktu chagy pro přípravu nápojů je prostě jen jeho rozpuštění v horké nebo studené vodě. Naše Life Organic extrakty jsou vysoce koncentrované, proto pro dosažení intenzivní, příjemně nahořklé chuti nápoje podobného kávě stačí přelít cca 1 g (jedna mocca lžička) na 2 – 3 dl vody. Můžete dochutit medem či mlékem, podle nálady.

 

Chagao

Naše nejoblíbenější varianta. Do většího šálku nasypte jednu mocca lžičku extraktu chagy, dvě lžičky kvalitního kakaa, zalijte horkou vodou a promíchejte. Doporučujeme nesladit, jen případně zjemnit rostlinným mlékem nebo smetanou. Získáte opravdu lahodný nápoj, který milují zvláště děti, ale i mnozí dospělí se na něm stávají závislí. Nemusíte se ale obávat žádného zlozvyku – chaga i sušené kakao obsahují velké množství antioxidantů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek, takže můžete v klidu mlsat zdravě!

 

Chaga Coffee
Chaga je chutná a zdravá náhrada kávy, jejíž chuti se horký nápoj z extraktu nejvíce blíží. Ovšem skalní milovníky a vyznavače kávy jistě potěší, že dobrá chaga žádnou kávu nezkazí. Stačí si připravit kávu dle libosti a přidat do ní 0,5 – 1 g Life Organic chaga extraktu. Chuť a aroma kávy se tím téměř nezmění, ale obohatíte svou oblíbenou kávu o vysokou dávku antioxidantů a prodloužíte povzbuzující účinek kofeinu. 

 

Chaga Ice Coffee
Letní varianta kávy s extraktem chagy. Připravte ledovou kávu podle svého zvyku se lžičkou chaga extraktu. Například můžete použít instantní kávu a extrakt chagy v poměru 1:1, dobře rozmíchat v 1 dl studené vody, dolít 1 dl chlazeného rostlinného mléka a přidat led nebo zmrzlinu.

Upozornění: podle našich zkušeností kombinace extraktu chagy s nápoji obsahujícími kofein výrazně prodluzuje jeho povzbuzující účinky. Proto nedoporučujeme citlivějším lidem pít nápoje z chagy s kofeinem nejméně 6 hodin před spaním.

 

Chaga smoothie
V přípravě smoothie se fantazii meze nekladou. Chaga dokáže krásně osvěžit a obarvit vaše oblíbené smoothie. Pro inspiraci nabízíme pár našich jednoduchých a oblíbených receptů:

(uváděné množství je pro 2 osoby*)

 

Black Banana

1 banán
1 střední jablko
1 datle
1 pl chia semínek
1 čl extraktu chagy
2 – 3 dl vody nebo rostlinného mléka

v horkých dnech doporučujeme přidat led.

 

Dark Green Chaga

1/2 avokáda
1 banán
hrst goji (kustovnice čínská)
1 pl práškové chlorelly GW
1 čl extraktu chagy
3 – 4 dl vody

 

 

Chaga jako přísada do jídel
S čistým extraktem chagy Life Organic můžete vytvořit mnoho zdravých pochoutek. Obecně lze chagu využít všude, kde se běžně používá kakao nebo káva. Neovlivňuje vůni pokrmů, ale zvýrazňuje a přidává příjemně nahořklou chuť a dobře barví. V každém případě dodá vašemu jídlu celou řadu zdraví prospěšných organických látek, minerálů a hlavně velké množství antioxidantů.

 

Máte nějaký svůj oblíbený recept na nápoj, smoothie nebo pokrm se sibiřskou chagou? Zašlete nám jej k uveřejnění zde a na naší facebook stránce. Odměníme vás hodnotným dárkem!

 

*Použité zkratky: pl – polévková lžíce, čl – čajová lžička

Zpět do obchodu